• Blog

  • Pivní Mašina – Neopakovatelný zážitek

Když nevyjde počasí

Počasí je asi jediný faktor, který jako foodtrucker (nebo beertrucker) prostě neovlivníte. Bohužel pro nás je to faktor rozhodující.

Když vlastníte stánek s pivem či jiným alkoholem a venku prší, můžete se s tržbou dopředu rozloučit.

Akce rezervujeme a vybíráme někdy i půl roku nebo rok dopředu. Tím pádem nemáme ani ponětí, jaké bude počasí. Je to taková malá loterie.

 

I v červenci může být hnusně

Dnes už není pravidlem, že v létě bude automaticky hezky. Počasí je posledních několik let dost šílené a může se vám stát, že i v letních dnech dost zaprší. Tady je alespoň šance na vyšší teploty i při samotném dešti. Pokud si ale vyberete akci na konci léta, můžete počítat i s větším chladem. Lidé si dají raději kávu než pivo. Hlavní sezonu směřujeme od května do srpna, maximálně září.

 

Pijáci jsou všude

Díky za to. Najde se mnoho pijanů, které počasí vůbec nezajímá. Na akci 100 let Citroenu jsme zažili bohužel deštivé počasí. I přes značný déšť, v 9 hodin ráno, se našlo dost lidí kteří si přišli pro pivo. Takže pánové (a dámy) děkujeme, že pijete pivo za každého počasí.

 

Jak nezbankrotovat

Díky akcím a šílenému počasí jsme dostali asi to nejdůležitější ponaučení, pivo berte do komise. To znamená, že si objednáte například 10 sudů piva, a když vytočíte pouze 3, tak ty 3 si zaplatíte. Zbytek vám pivovar neúčtuje.

Toto si vždy zjistěte předem. Různé pivní pohotovosti či další společnosti vám prostě prodají pivo a zpět ho neberou. Při vyzvedávání sudů navíc platíte za každý sud (obal) zálohu. Tu vám vrátí, ale nechcete vracet i plné sudy, které jste si na začátku koupili, jen kvůli záloze. Tomu se chceme vyvarovat.

 

Mixujte velikosti

Když tušíte, že počasí bude stát za prd, neberte si jen 50l sudy, ale promíchejte to i s 30l nebo 20l sudy. Naražte si jednu padesátku na start, a když ji vytočíte někdy odpoledne a víte, že za 2 hodiny jdete domů, naražte 20l sud, u kterého máte větší pravděpodobnost, že ho celý vytočíte. Zbytek prostě vrátíte do komise.

 

Poslední rada na závěr. Hlavně se z toho nezbláznit. Občas prostě zaprší. Vrátí se vám to jindy.

 


Křest Pivní mašiny a její představení

Než jsme vyjeli na naši první akci, rozhodli jsme se mašinu řádně otestovat. Křest byl ideální možností vidět přátele, obchodní partnery a rodinu.

Setkání se zúčastnilo více jak 40 lidí a pro nás to byla první zkušenost s točením piva. V pivní mašině máme 4 pípy, které jsou připraveny pro 4 druhy piv. My jsme na start využili jen první dvě a sehnali pivo z Malešického pivovaru.

Číst dále…© 2019 Pivní Mašina - všechna práva vyhrazena | Webdesign: WP4you.cz |